עיסוי תאילנדי מקצועי, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

תעשו רק עיסוי תאילנדי מקצועי

עיסוי תאילנדי הוא סוג של טיפול מאוד עתיק והוא מהווה תחום ברפואה המשלימה. הוא מבוסס על פילוסופיות וגישות של הרפואה הסינית. רפואה זו מכוונת לשיטות וטכניקות טיפול אשר משתמשים בהם מעל אלפיים שנה. בעשורים האחרונים הרפואה המערבית פתחה פתח במצבים בריאותיים מסוימים, להמלצה על רפואה סינית ובכללה עיסוי תאילנדי מקצועי. 

כדי להבין מהו עיסוי תאילנדי מקצועי, צריך להבין כי תחילתה של הרפואה הסינית בפולחנים עתיקים של כוהני הדת ורופאי האליל הסינים, להסיר כישוף, שדים או דיבוק מהמטופלים שלהם. עם התפתחות התרבות בסין, אומצו שיטות הטיפול "להברחת השדים" גם למטרות שונות. אחד הספרים הכי חשובים ברפואה הסינית הוא "ספר הרפואה של הקיסר הצהוב" שנכתב במאה השלישית לפני הספירה. 

במאה השנייה נחלקה הרפואה הסינית לשש אסכולות מובילות כמו: התאמה, רוחניות, מחלות קור, תסמינים של מחלות ועוד. היום אנחנו קוראים לרפואה הסינית רפואה משלימה. 

עיסוי תאילנדי- חלק חשוב ברפואה הסינית העתיקה

לפי הרפואה הסינית אנרגיית החיים נקראת צ'י. היא מהווה את הכוח לחיים גם ברמה הנפשית וגם ברמה הגופנית. אם יש מחסומים בזרימה שלה באחד מחמשת היסודות שלה כמו: צ'י, עץ, אדמה, מים, אש או מתכת, אדם סובל גם מבעיה בריאותית. כדי לרפא אותה הוא צריך לקבל טיפול הוליסטי כמו עיסוי תאילנדי מקצועי שעובד גם על הגוף וגם מחזק ומרגיע את הנפש. 

הסינים מאמינים כי כל אלמנט  ברפואה הסינית מאפשר את קיומו של אלמנט אחר. במצב של חולי, חוסר איזון או חוסר הרמוניה, הכול משתבש. שרירים וצוואר נתפסים, הגב כואב, משהו קורה והוא גם פנימי לא רק חיצוני.

על פי חמשת האלמנטים יש קשר של חיים ביניהם ואם אחד מהם משובש- אין חיים. המים מאפשרים את גדילת העץ, העץ מאפשר את האש, האש בתוך האדמה והמתכת מחזיקה את מי התהום שמאפשרים את קיומו של האלמנט הראשון במעגל- המים. 

קצת דומה ליוגה

עיסוי תאילנדי מקצועי הוא תהליך של מגע ידי המטפל במטופל, הכולל עיסויים ולחיצות איטיות באזורים של רקמות רכות, גידים ושרירים. המעסה משתמש גם במפרקים שלו ובתרגילים שונים ומגוונים כדי להמריץ את מחזור הדם. העיסוי כולל גם שילובים כוחניים בין גופו של המטופל למטפל. רובם של העיסויים מבוצעים באזורים שידוע כי הם רגישים במיוחד. הם מכונים "קווי אנרגיה" או מרידיאנים. על פי העיסוי התאילנדי, הגוף מקבל חום, זרימת הדם משתפרת כתוצאה מאותן תנועות מעגליות של עיסוי בנקודות של צמתי האנרגיה או "נקודות הלחיצה". יש מעסים שיאמרו לי העיסוי משחרר חסימות בבלוטות הלימפה, במערכת הדם, מקל במצבים של כאבי גב, ראש, נדודי שינה, כאבי שרירים ועוד. לעיסוי התאילנדי קוראים גם "היוגה הפאסיבית". הוא נעשה על מזרן והמעסה מנצל את משקלו על גוף המטופל. יש מערך רב של תנוחות ותרגילים שלאחריהם יחוש המטופל בהבדל גדול הן מבחינת אנרגיה והן מבחינת כאבים או בריאות.

בעיסוי תאילנדי לא משתמשים בשמני עיסוי, כדי שהמטפל יוכל להתמקד רק במקומות שהוא אמור להגיע אליהם. עיסוי תאילנדי מקצועי צריך להיעשות ע"י מעסה שמכיר את האנטומיה של גוף האדם, שיודע בדיוק על מה ללחוץ וכמה. 

הרבה אנשים אימצו היום את היוגה, כחלק קבוע בחיים שלהם. זה גם מטיב עם הגוף שלהם, גם עם הנפש וגם תורם לשלווה ולרוגע שלהם. 

גולשים שהגיעו לעמוד זה חיפשו גם: מסאג תאילנדי תל אביב בן יהודהמסאג תאילנדי בן יהודה ובנוסף עיסוי תאילנדי בן יהודה.