, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

מה ההבדל בין עיסוי שבדי לעיסוי תאילנדי?

אין אדם שלא אוהב שעושים לו עיסוי. זה משחרר את השרירים, מרגיע. מעניק תחושה טובה ומפנק. יש כל מיני סוגי עיסויים, ויש צורך לדעת מה ההבדל ביניהם. עיסוי שבדי לעיסוי תאילנדי מן הסתם הגיעו משתי מדינות אחרות בעולם, ולכן הם שונים בתכלית השינוי באופן קלאסי ומסורתי. העיסוי התאילנדי מקורו בגישות הרפואה הסינית. זו רואה את האדם כמכלול, וכאשר יש בעיה, מבחינת הגישה יש למצוא את המקורות שיוצרים את המצוקה או הבעיה הגופנית, גם בנפש וגם בגוף. זוהי ראייה הוליסטית כוללת.

עיסוי תאילנדי מתרכז בשרירים, ברקמות ובגידים. הוא נעשה בצורה של לחיצות על אזורים מסוימים, במטרה לשחרר שרירים תפוסים. העיסוי מתבצע בתנועות סיבוביות על נקודות מסוימות. כך אפשר לשחרר את זרימת הדם כדי להקל על החסימות שבדרך.

עיסוי תאילנדי הוא עתיק יומין, מבוסס על ראייה הוליסטית וכל בעיה מצביעה על אורח חיים לקוי, תזונה ועוד. מטרת העיסוי היא לא רק לטפל בשרירים וברקמות, אלא ליצור איזון פנימי. 

מה זה עיסוי שבדי? 

עיסוי שבדי פותח על ידי סייף שבדי בשם הנדריק לינג עוד בראשית המאה ה-18. הוא נפצע במרפקים וניסה לרפא את עצמו ע"י טפיחות קלות מסביב לאיזור הפגוע. הוא הרגיש שזה עוזר לו, ופיתח תנועות נוספות, מה שידוע היום כעיסוי שוודי. טכניקת העיסוי הזו יובאה בשנת 1850 לארה"ב, על ידי הרופאים טיילור.  העיסוי מתרכז במפרקים שונים, הוא משפר את זרימת הדם, מפחית את הלח. על השרירים ויוצר הרמוניה. הוא כולל תנועות לישה, ליטופים, הנעה של איברי הגוף והמרפקים.

עיסוי שוודי לעומת עיסוי תאילנדי מקורו אינו במסורת ההוליסטית, אלא הוא טכניקה מאוד מדויקת שממציאה שקד לפתח אותה בגלל בעיה אישית שלו. זוהי משנה סדורה, עם היררכייה פנימית וחוקים שיש לדייק בהם.

יתרונות של עיסוי שוודי או תאילנדי

מול הרפואה הקונבציונאלית המודרנית, יש היום שיטות טיפול אלטרנטיביות כמו עיסוי שוודי או תאילנדי, אשר יכולות לטפל במגוון של בעיות בריאות שלא מוצאות תרופה ברפואה הקונבנציונאלית. מדובר על יציבה נכונה, בעיות של אנשים שיושבים מול מחשבים, עקמת, כאבי ראש, בעיות בגב התחתון ובעמוד השדרה. כאבים בשכמות ובכתפיים. שרירים תפוסים, ניוון, ובעיקר אנשים שלא עושים ספורט. הרבה מהבעיות הללו נובעות מאיטיות של זרימת דם, עודף משקל ועוד. עיסויים עוזרים גם במצבים כמו כעס, דיכאון, עייפות מתמשכת וחוסר אנרגיה. הם גורמים לריכוז ולהתמקדות וכן להתמדה ולמשמעת עצמית.

המטרה של עיסויים בתוך התורה האלטרנטיבית, הן לתת טיפול לא פולשני כמו תרופות או זריקות, אלא לטפל בגוף ובנפש באמצעות העיסוי. גם העיסוי התאילנדי וגם השבדי מעניקים לגוף את תחושת הביטחון והשלווה שהם זקוקים לו יחד עם תפעול השרירים ושיפור תפקוד הרקמות. ברגע שמרפים את השרירים מרפים גם את הנפש. מאיצים את זרימת הדם. יש לזה אפקט מידי גם על הרוגע והשלווה.                           

עיסוי תאילנדי או שבדי חובה בעידן הזה

עיסוי תאילנדי או שבדי בעידן הזה של חיים תחת לחץ ומתח הוא חובה. זהו עידן הרדיפה אחרי הישגים וכסף, עידן של תחרות קשה, של רצון להתעשרות מהירה ויש לזה מחיר. הרבה מאוד אנשים סובלים מלחץ דם גבוה, מבעיות לב ועד לסטרסים .

חיים בלחץ הם לא בריאים לא לגוף ולא לנפש. לכן את האיזון אפשר להשיג באמצעות עיסוי תאילנדי או שבדי, כזה שמרפה את השרירים, יוצר הרמוניה ומרגיע את הנשמה. כל אחד יכול לבחור בעיסוי שמתאים לו.  

אנשים שקראו את הכתבה התענינו גם בה מסא'ז תאילנדי בבן יהודה, מסא'ז תאילנדי בתל אביב.