אין כמו מסאג' תאילנדי

זה לא משנה אם אתם קוראים לו מסאג' תאילנדי או מסאז', עיסוי תאילנדי הוא אחת החוויות הכי בריאות וטובות לגוף. בתוך ספא תאילנדי או המרכז לעיסוי תאילנדי. זהו עיסוי מסורתי ועתיק יומין המהווה תחום נישתי ברפואה משלימה. יש בעולם כ-150 צורות עיסוי והוא אחד המבוקשים והבריאים ביותר.

הוא מבוסס על פילוסופיות אלטרנטיביות של רפואה סינית עממית, המבוססת על היין והיאנג. מדובר על אמונה כי הגוף והנפש אחד הם, ויש בהם גם יאנג וגם יין, וכאשר אדם חווה סטרס או חולה, מופר האיזון הזה ואפשר להחזיר אותו באמצעות מסאג' תאילנדי מסורתי. 

הוא מכיל כל מיני שיטות פעולה הייחודיות רק לעיסוי הזה. דרך הביצוע שלו מזכירה קצת יוגה משום שהמסאז' הזה כולל תרגילים של הרפייה וגמישות. מקורו יש אומרים מהודו. כאשר הוא הופץ ע"י בודהיסטים.

 

מה כולל מסאז' תאילנדי?

מסאג' תאילנדי בתוך המרכז לעיסוי תאילנדי, נעשה בצורה של מגע אנושי של המעסה. הוא כולל לחיצות ועיסוי באזורי הרקמות, שרירים, גידים, מתיחות ותרגילים שונים להמרצת מחזור הדם. המעסה עצמו משתמש גם במפרקי ידיו כדי לבצע את התרגילים או מפעילך כוח מדוד על גופו של המטופל. להבדיל מסוגי עיסוי אחרים, מסאג' תאילנדי נעשה על הרצפה ולא על שולחן עיסוי כפי שעושים בסוגים שונים של מסאג'. 

הלחיצות והעיסוי נעשים על אזורים שהמטפל מכוון אליהם, ויש להם רגישות מיוחדת בגוף. אלה הם "קווי אנרגיה" או כפי שהם מכונים ברפואה הסינית המסורתית "מרידיאנים" דרכם הגוף מקבל את האנרגיות ואת זרימת הדם כתוצאה משיטת מסאז' תאילנדי. יש נקודות עליהן לוחצים וכן תנועות מעגליות, כל אלה נרתמים כדי ליצור איזון בין הין והיאנג. 

 

איזון, אנרגיה ושלווה

בעידן הזה אנשים רבים, הפכו את הביקור של מסאג' תאילנדי בתוך ספא תאילנדי או במרכז לעיסוי תאילנדי  לביקור קבוע מדי זמן. תהליך המסאג' משחרר לחצים, מרפה מתחים וגם תורם לריפוי של שרירים תפוסים, כאבים ועוד. בסוג מסאז' זה לא משתמשים בשמנים, משום שהמעסה צריך לשלוט בנקודות מסוימות בצורה מוחלטת והשמן עלול לגרום לידיו להחליק.

מטפל בעיסוי תאילנדי, צריך להכיר את האנטומיה של הגוף, כדי לשלוט בקווים המרידיאנים ולהעניק למטופל מסאז' מקצועי ומאוזן. 

חשוב מאוד להתמסר בזמן עריכת המסאג', כדי שהגוף יוכל לקלוט את התנועות ולשפר את תחושת המטופל. בדרך כלל אם סובלים מרגישות או מחלה כלשהי, רצוי לדווח על כך למעסה לפני המסאג' כדי שהיא תוכל להתייחס לרגישות הזו בזמן שהיא מבצעת את המסג' התאילנדי המסורתי. 

ראו עוד: רפלקסולוגיה תל אביב | עיסוי שמנים