רפלקסולוגיה בכף הרגל, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

רפלקסולוגיה בכף הרגל

מרגע שאנחנו פוקחים את עינינו בבוקר אנחנו נמצאים בתנועה מתמדת, אנחנו מפעילים את המוח ללא הרף וללא הפסקה, אנחנו עוברים, נוסעים ונמצאים פיזית במקומות רבים ושונים במהלך היום, אנחנו מדברים עם אנשים רבים, וגם צופים במסכים אלקטרוניים רבים .כך נראית היום שגרת יומם של ישראלים רבים ואף של אנשים רבים בעולם כולו.

הלחץ והאינטנסיביות של חיי היומיום ניכרים לעתים בעייפות החומר, כלומר עייפות הגוף. מתח ולחץ משפיעים על הגוף וניכרים בשרירים תפוסים, בכאבי גב תחתון וכאבי צוואר. כדאי וחשוב לדעת כי ניתן להפיג את המתח והלחץ על ידי טיפול רפלקסולוגי שהיום הוא מהמומלצים והפופולאריים בישראל ובעולם כולו.

אחד הטיפולים המרגיעים והמומלצים לכל אחד בזמנו הפנוי ואף כדאי לפנות זמן עבורו הוא טיפול רפלקסולוגי. רפלקסולוגיה בכף הרגל הוא אל רק טיפול מרגיע , הוא בעצם טיפול מונע התפתחויות של מתחים ולחץ.

מהי רפלקסולוגיה בכף הרגל

רפלקסולוגיה מגיעה מהמונח רפלקס REFLEX ומהמונח השתקפות REFLECTIO במובן של משוב והחזר. מאחר והתורה העתיקה הזו מבוססת על תהליכי תגובה לגירוי ומגע. ההשתקפות מבטאת את הנחת היסוד כי כפות רגלינו וידינו הם אזורים המשקפים את הגוף כולו.

רפלקסולוגיה בכף הרגל היא אחת מהשיטות ההוליסטיות העתיקות ביותר לטפול באנשים. המונח רפלקסולוגיה אומנם נולד רק במאה העשרים אבל שיטת הלחיצות והעיסוי של כפות הרגלים וגם של הידיים תועדה כבר לפני ארבעת אלפים שנה בתקופת מצרים העתיקה.

הרפלקסולוגיה הקלאסית מזוהה עם טיפול רפלקסולוגיה בכף הרגל, אבל כל רפלקסולוג מומחה יבצע אבחון גם בכפות הידיים שלכם ואפילו באזורי גוף נוספים לפני תחילת הטיפול.

התפיסה הבסיסית ברפלקסולוגיה מניחה שהמוח שלנו קורא את העולם דרך כפות רגלינו. כפות הרגליים שלנו הן נקודת שיווי המשקל המרכזית של הגוף שלנו. לפי מראם של כפות הרגליים והידיים יכול הרפלקסולוג לאבחן את מקור ההפרעות השונות בגוף ואף בנפש שלנו.

גולשים שהגיעו לעמוד זה חיפשו גם רפלקסולוגיה תל אביב.

איך מבוצע הטיפול הרפלקסולוגי

שיטת הטיפול הרפלקסולוגית נעשית על ידי טיפול של לחיצות מושכלות ומדויקות להשגת משוב רפלקסיבי מאברי הגוף. לדוגמא: הטיפול בכאב ראש המתחיל במקור ממתח בצוואר יטופל על ידי לחיצות בנקודות הרפלקס של עמוד השדרה של העורף ושל מערכת התנועה ולא בהכרח בלחיצות על הצוואר עצמו.

הרפלקסולוגיה מאמינה כמו שיטות טיפול הוליסטיות רבות כי אין הפרדה בין הגוף לנפש ולכן מטרתה היא אבחון מקור הבעיה ולא התמקדות בתסמינים. למטופל שסובל מכאב ראש יכול להיות בסופו של האבחון מצב בו המטפל יבין כי המקור הוא מערכת עיכול חלשה או מצב נפשי ירוד ואז יטפל בו בהתאם. בעקרון הרפלקסולוגיה מטפלת באיזון של הגוף על מנת שהגוף יוכל להגיע למצב של החלמה.

רפלקסולוגיה כרפואה מונעת

שיטת הטיפול ברפלקסולוגיה ידועה ופופולארית היום ויעילה מאוד כרפואה מונעת בטיפול במחלות כרוניות, בכאבים, בהפרעות שינה, בבעיות מערכת העיכול, באיזון וחיזוק המערכת החיסונית, בחוסר שקט ועוד. היום מטפלים ברפלקסולוגיה גם בבעיות של פריון והריון וגם בבעיות פסיכולוגיות כגון חרדות ואף ילדים אוטיסטים מטופלים ברפלקסולוגיה.

בעיות האופייניות לתינוקות כגון בעיות נשימה, בעיות מערכת עיכול ומוטוריקה וגם קשיים ביציבה ובביצוע פעולות גופניות גם הם מטופלים היום בהצלחה רבה ברפלקסולוגיה.

רפלקסולוגיה יכולה לסייע גם לילדים בגיל הגן ומעלה להתמודד עם בעיות של קשב וריכוז, של ויסות חושי, ועוד. עם ילדים נדרשת יצירתיות רבה בעת הטיפול הרפלקסולוגי, מאחר והם סובלים לעתים מחוסר מנוחה ועלולים להירתע מהטיפול.

רפלקסולוגיה לנשים בהריון

הרפלקסולוגיה עוזרת מאוד גם לנשים בהריון למרות הדעה המקובלת כי היא אינה מתאימה להן. דווקא בזמן ההריון כשהגוף רגיש למגע ,המקום הבטוח והנגיש לטיפול הוא כפות הידיים וכפות הרגליים. נשים בהריון יכולות להיעזר בטיפול רפלקסולוגי בהקלה של בחילות הריון והקאות, בבצקות וכאבים וגם בצרבות. גם הכנה ללידה בשיטת הרפלקסולוגיה הפכה למקובלת היום בקרב דולות רבות. הטכניקה של לחיצות ומגע היא טיפול אנרגטי עוצמתי ואכן הרפלקסולוגיה היא כלי  טיפולי מקיף ורחב יריעה. היום מקובל לשלב עם הטיפול הרפלקסולוגי גם שיטות הוליסטיות נוספות כגון סוגים שונים של עיסוי וגם תוספי תזונה למיניהם.

היכן מקבלים טיפול רפלקסולוגי

ניתן לקבל טיפול רפלקסולוגי במכון המתמחה בסוגי מסאז' שונים וגם ברפלקסולוגיה.

לחצו על הקישור על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר