בטח יצא לכם לטייל בו לא מעט וליהנות ממגוון האפשרויות אותן הוא מציע. אבל, האם אי פעם יצא לכם לעצור ולחשוב מדוע הרחוב הזה כה פופולרי? ובעצם, מהי ההיסטוריה שלו במדינתנו הקטנה, ישראל?

ובכן, יש לנו כמה אנקדוטות נחמדות לספר לכם בנושא ואם עדיין לא התעדכנתם בסיפורו של הרחוב, אתם נמצאים במקום הנכון.

בכתבה זו, ניקח אתכם למחוזות מרתקים בניחוח היסטורי אשר ישדרגו לכם את הטיול הבא ברחוב המדובר.
, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

על שם מי?

שם הרחוב מרמז באופן ישיר ודי "מסגיר" את הדמות על שמו הוא קרוי: אליעזר בן-יהודה, הידוע כמחייה השפה העברית. מסתבר כי בסוף המאה ה 19 היה צורך ממשי להפוך את השפה העברית ללשון מדוברת, רב מערכתית לאומית ולא רק לצרכים דתיים וספרותיים. 

הוא היה כל כך להוט בנושא הלשון העברית, שאף נאסר בגין פרסום במאמר המערכת של "הצבי", שמועה על כך ש"נכבדים מבין החסידים" שולחים את בניהם ללמוד אנגלית בבית ספר ערב של המיסיון, ואף איים כי אם לא יחדלו מכך, יפרסם את שמותיהם.

הוא אף חיבר את המילון המפורסם: מילון בן-יהודה והיה מייסד ועורך עיתון "הצבי" וכתב העת "השקפה".

תרומתו לעם ישראל בארץ הייתה רבה ולא יהיה שגוי להניח כי במידה ואליעזר לא היה מבצע את חלקו בתהליך, ייתכן וכיום לא היינו מדברים בשפה העברית בישראל. 

לכזה אדם חשוב בעם היהודי, בהחלט מגיע רחוב שלם ומרכזי בלב הארץ, על שמו.
, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

מיקום אסטרטגי משכבר הימים

זוכרים משיעורי היסטוריה את תקופת המנדט הבריטי? היו לנו פה לא מעט לוחמים אמיצים אשר בזכותם, בסופו של דבר, קם צבא ההגנה לישראל עם הקמת המדינה.

חלק נכבד מפעילויות אלו קרו ברחוב ומי שיטייל ברחוב ממספר 98 ועד 195, יוכל למצוא את לוחיות הזיכרון שהציבה העירייה לכבודן. 

98- היה מיקום תחנת קשר ומעבדת קשר של האצ"ל

145- שם הופעלה בשנת 1940 תחנת שידור רדיו מחתרתית של ארגון ההגנה – "קול ישראל"

195- סמינר לוינסקי לשעבר שהיה מקום לאימוני ההגנה ולסליק

כיום, לשמחתנו, אין צורך במחתרות פזורות אך בהחלט יש צורך בחופש תנועה בעיר העמוסה. גם כאן, הרחוב שלנו קיבל תפקיד מרכזי ומשמש עורק תחבורה מרכזי בעיר ובשל קרבתו לחוף הים ולבתי מלון בטיילת, מצויים בו בתי עסק רבים המשרתים את התיירים והמטיילים בעיר. 

הרחוב נמצא בין הרחובות דיזנגוף ממזרח והירקון ממערב. הרחוב פוגש בכיכר מוגרבי את רחוב אלנבי הנשבר בנקודה זו מערבה לכיוון הים ובכך, חלקו הדרומי של הרחוב ממשיך באופן טבעי את הרציפות העירונית שמתחילה באלנבי וממשיך אותה צפונה במקביל לים.

, המרכז לעיסוי תאילנדי | עיסוי תאילנדי

מה הכי שווה בו?

האמת, יש כל כך הרבה עסקים ברחוב, שאי אפשר לומר שעסק אחד שווה יותר ממשנהו. תוכלו למצוא בו מגוון רחב של בתי עסק המציעים לכם כל טוב החל מחנויות פרחים, כלבו, חנויות סלולאר, קורקינטים, חנויות בגדים, מוצרי קוסמטיקה וכלה בחנויות מזון (ועוד רבים וטובים). 

אך מה שבהחלט בטוח הוא, שאחרי טיול לאורך הרחוב, רגליכם בוודאי יצטרכו מעט מנוחה מהצעידה הממושכת.

בדיוק בשביל זה, תוכלו למצוא ממש שם, מרכז עיסוי בתל אביב המעניק ללקוחותיו עיסוי מקצועי – המרכז לעיסוי תאילנדי

אין דבר מושלם יותר מלחתום יום טיולים ארוך בהרפיית שרירים עם עיסוי מפנק במיוחד באווירה נעימה שיזרים לכם את כל הכוח חזרה לגוף.

מקווים שבטיול הבא שלכם ברחוב המעניhן ב tel aviv, תוכלו לשתף חברים מעט מן המידע שצברתם כאן ובכך להפוך את היום שלכם גם למהנה וגם לתרבותי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *